mytimex.chytrak.cz  
Statistika katalogu
Celkem včera schválených odkazů: 0
Celkem schválených odkazů: 8873
Čeká na schválení: 113
Celkem kategorií: 13
 
Přidat stránku do našeho katalogu stránek a zlepšete si návštěvnost stránek a získejte nové návštěvníky. Nepožadujeme zpětný odkaz ani Vás to nic nestojí - dejte o sobě na Internetu vědět ještě dnes.
Adresář » bundy » nejvyšší hora itálie

Nejnovější v kategorii bundy:


Encephalartos laurentianus

Encephalartos laurentianus

Encephalartos laurentianus Encephalartos laurentianus De Wild. je rostlina v čeledi kejákovitých ( Zamiaceae ) a třídě cykasy. Rozšíření Pochází z jihozápadu Konga a severní Angoly, roste v deštném pralese u řeky Kwango River. V Evropě je proto nejvíce k vidění v Belgii, která byla v Kongu koloniální mocností. Popis Jedná se o mohutný cykas, jednoznačně největší mezi všemi druhy Encephalartos. Dorůstá až do výšky 15m a šířky kmene 1m. Rychle rostoucí rostlina s největšími listy, které dorůstají až 7 m délky, nové listy přirůstají opakovaně během roku. Ochrana Jedná se o chráněnou rostlinu jejíž přežití je v přírodě ohroženo - na Červeném seznamu IUCN je klasifikován jako EN - ohrožený. Druh Encephalartos laurentianus je zapsán na hlavním seznamu CITES I, který kontroluje obchod s ohroženými druhy. Sbírky v Česku Tuto rostlinu z botanických zahrad vlastní pouze Botanická zahrada Plzeň, která jej získala od Národní botanické zahrady v belgické Meise.
Kategorie: nejrychleji rostoucí rostlinaSeznam zdrojů na téma nejvyšší hora itálie:


Alpy, vznik Alp, geografie Alp, formování Alp, Východní Alpy, Západní Alpy, nejvyšší vrcholy - NaHorách.com
Itálie - Ťaháky-referáty.sk
Poznávací zájezdy Itálie, Apartmány Itálie - Info na cesty
Létající Elvis » Itálie
Nejvyšší hory Evropské unie - Mont Blanc, Sněžka... a které další? - Horydoly.cz
Itálie – Základní informace | dovolená, cestování
Itálie - Exclusive Tours
Zajímavosti - Mont Blanc - Itálie - Travelon.cz
Lyžování v Itálii: informace pro lyžaře | Světadíly.cz - zájezdy, dovolená, cestování.
Punta la Marmora – nejvyšší vrchol Sardinie, Itálie - Cestopis
Dufourspitze - Wikipedie
Francie: referát
Sníh v Itálii | In-počasí
Rejstřík - pohoří - ElMent o cestování a fotografii
Itálie-Kalábrie: Příroda
mi mundo;))* - Povrch Itálie
Apeniny, Gran Sasso a nejvyšší hora Apenin - TREKING.cz
do Itálie
Etna - Itálie - Web112
Gran Sasso d´Italia - Velká italská skála, Velehory.cz - největší katalog treků

04. Moje apatyka: Homolka - Viděla jsem farmacii z druhé strany - časopis Angis revue

04. Moje apatyka: Homolka - Viděla jsem farmacii z druhé strany - časopis Angis revue

odborný pohled do světa lékáren listopad - prosinec vyšlo 21. listopadu 2011 Naše weby www. angis.cz - www. lekarnavyskov.cz aktuální vydání archív časopisu objednat časopis inzerce redakční tým zpět na obsah vybraného vydání předchozí článek | následující článek 04. Moje apatyka: Homolka - Viděla jsem farmacii z druhé strany Sedím v pracovně vedoucí lékárnice pražské nemocnice Na Homolce. Hovořím s půvabnou ženou, která má na jmenovce napsáno Mgr. Irena Stor. Že by chyba? „Manžel je Australan, takže jsem po svatbě využila možnost nepřechylovat příjmení. To u nás ale není tak běžné, takže si po přečtení mého podpisu mnozí mysleli, že jsem muž. Takže teď víc používám přechýlení Storová,“ vysvětluje vedoucí lékárnice pražské Homolky.
Kategorie: nemocnice homolka praha

Nemoci ledvin a močových cest - Ordinace.cz

Nemoci ledvin a močových cest - Ordinace.cz

Nemoci ledvin a močových cest 5. května 2006, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 50239x Infekce močových cest může probíhat od banálního, nenápadného zánětu, až po onemocnění ohrožující ledviny. Infekce močových cest Infekce močových cest může probíhat od banálního, nenápadného zánětu, kterého si v podstatě ani nevšimnete, až po nebezpečné hnisání ohrožující vaše ledviny. Držíte dietu, a přesto si chcete pochutnat ? Lékaři ověřené recepty, vhodné pro nemocné, najdete na www. receptnazdravi.cz. Příčiny: Příčinou infekce je přítomnost škodlivých bakterií v močových cestách. Nejčastěji bakterie do močových cest pronikají proti proudu moče – močovou trubicí do močového měchýře. Pokud není močový měchýř dostatečně proplachován pravidelným příjmem tekutin, bakterie se v měchýři rychle pomnoží. Odtud je již jen krůček k vážnému zánětu ledvin. Projevy: Z počátku pociťujete nepříjemné pocity při močení.
Kategorie: nemoc ledvin

VŠEOBECNÁ FAKULTNÍ NEMOCNICE V PRAZE Ambulantní část VFN, Praha-město

VŠEOBECNÁ FAKULTNÍ NEMOCNICE V PRAZE Ambulantní část VFN, Praha-město

Nemocnice Na Homolce patří mezi nejmodernější evropské nemocnice. Poskytujeme ambulantní a lůžkovou zdravotní péči na moderní světové úrovni. Zajistíme...
Kategorie: nemocnice karlovo náměstí

KOC Nemocnice Chomutov: Centrum péče o maligní melanom v nemocnici Chomutov

KOC Nemocnice Chomutov: Centrum péče o maligní melanom v nemocnici Chomutov

Garance Realizace Institut biostatistiky a analýz Generální partner Centrum péče o maligní melanom v nemocnici Chomutov Melanomová komise Nemocnice Chomutov při Specializovaném kožním pracovišti Ordinační doba: pondělí 8:30 - 12:00 Kontakt: MUDr. Radka Neumannová tel. 474 447 345 e-mail: R. Neumannova@nspcv.cz Noví pacienti mohou přicházet bez objednání i bez doporučení. Nemocnice disponuje možností komplexního vyšetření pacientů, včetně vyšetření sentinelové uzliny gamasondou. U pacientů je zajištěna v indikovaných případech možnost adekvátní terapie. © 2008 Vytvořil Institut biostatistiky a analýz v rámci projektu Národní onkologický program on-line (NOP) | Valid XHTML 1.0 Strict
Kategorie: nemocnice chomutov

Chodští psi Edar a Ori

Chodští psi Edar a Ori

Chodský pes České národní plemeno, dosud neuznáno mezinárodně. Roku 1984 bylo na základě fotografie a předběžného standardu zapsáno do plemenné knihy ČSSR plemeno s názvem chodský pes. Teprve pak byla v časopise Pes přítel člověka zveřejněna fotografie představy chodského psa s jeho popisem a s výzvou, aby se přihlásili majitelé podobných psů. Prvním párem, který byl vybrán do chovu, byl pes Dixi Vladimíra Ježka z Prostějova a fena Bessy Leopolda Hykela z Otaslavic (u Prostějova). Tento pár přivedl na svět 20.10. 1985 prvních 6 štěňat chodského psa v chovatelské stanici Na Barance. Zakladateli dalších linií byli psi Blesk, Brix, Alex a Harry. (z knihy Ing. Jana Findejse : Chodský pes; ze stránek KPCHP) Dixi Bessy Na území celé Evropy se v historii vyskytovali v různých místních formách ovčáčtí psi se společnými znaky (středně velcí, se vztyčenými ušními boltci, dlouhým ocasem). Z nich byla vyšlechtěna některá nyní známá plemena (německý ovčák - chov od 1899 ze středoněmeckého a jihoněmeckého rázu ovčáckých psů, belgický ovčák - standard sepsán 1892, holandský ovčák - 1898 stanoveny podmínky pro další chov a upevňování plemene...)
Kategorie: německý ovčák dlouhosrstý

Kategorie: